[like-lock]Your locked content
here...[/like-lock]
[like-lock]http://vk.com/video_ext.php?oid=137419690&id=162019390&hash=8ef1c422209751aa[/like-lock]

Menjëherë pas divorcit të saj, një shkrimtar I fiksuar kthehet në shtëpinë e saj në
qytetin e vogël Minesota, në kërkim për të rindezur një romancë me ish-të dashurine e saj, i cili tani është i martuar për fat të mirë dhe ka një vajzë të porsalindur.

Vlersimi: 6.8/10 – Trailer
[like-lock]http://vk.com/video_ext.php?oid=164431883&id=162569236&hash=207483c8b1c8129d [/like-lock]
Deri ku do të arrije për të shpëtuar të vetmen gjë që të ka mbetur në këtë botë? Pasi Majkëll, djali i Rebeka Uinston, zhduket në rrethana të dyshimta, ajo do bëjë gjithçka për ta gjetur atë. Beka nuk është vetëm një mama që kërkon fëmijën e saj, por së bashku me të shoqin ajo ka qënë agjente e CIA. Tani, nëse ajo do që ta gjejë djalin të gjallë, do ti duhet të përdorë të gjitha resurset e saja, aftësitë që ka dhe do i duhet të mbështetet në shoqërinë e vjetër që do ti rihapë një palgë të vjetër. Dashuria e një nëne për fëmijën e saj nuk ka kufi…
[like-lock]http://veevr.com/embed/4XLTW_Bbf [/like-lock]
3 bashke kolege pune, pas nje vizite tek ATM (bankomat), e gjejne veten duke luftuar Per jeten e tyre, te cilet jane kapur nga nje burre I panjohur
[like-lock]http://veevr.com/embed/6a-SmK47f [/like-lock]

Tre vajza te keqija udhetojne ne nje shkretetire te fshehur per te vjedhur diamante qe kushtonin rreth 200 milione dollare. A do te arrijne te kapercejne te gjitha rreziqet per te mare diamantet ?
[like-lock]http://veevr.com/embed/kFXh_mVZf [/like-lock]
Kjo komedi bën fjalë për një 18-vjeçare që do të humbë virgjërinë një natë para se të diplomohet. Por ta bësh nuk qënka edhe kaq e thjeshtë.
[like-lock] MOS I KLIKONI RREKLAMAT! THJESHT PRISNI DHE DO LARGOHEN VET!
http://tvshqiperia.com/code/ [/like-lock]
[like-lock]// [/like-lock]
[like-lock][youtube http://www.youtube.com/watch?v=V-1byAaVPU8] [/like-lock]

Filmi “Gjallë” me regji te Artan Minarollit dhe ne role kryesore Nik Xhelilaj,Bruno Shllaku and Besart Kallaku

“Nje vend nga ku tradita është vazhdimisht në luftë me modernizmin, Koli është një gjimnazist i vendosur të gëzoj rininë e tij të plotë. Kur babai i tij vdes dhe ai është i detyruar të marrë përsipër përgjegjësinë për një krim të lashtë, Kolit i futet në zemër të nje tradite e tmerrshme, feudale e bashkëkohore në Shqipëri,ajo e gjakmarrjes. Shkruar nga Pusan ??Festivalin Ndërkombëtar të Filmit. “22-vjeçari, Koli është duke studiuar në Universitetin e Tiranës. Kur ai dëgjon e vdekjes së babait të tij, ai kthehet në fshatin e tij malor të lindjes në veri, për të marrë pjesë në funeral. Gjatë një shëtitje nëpër fshat të fëmijërisë së tij, dikush merr një të shtënë ndaj tij. Në një gjendje shoku, i riu zbulon se ai është pjesë e një gjakmarrje, shkaktuar nga gjyshi i tij gjashtëdhjetë vjet më parë. Ai shkon për të parë familjen e të cilit, sipas zakonit, ai i detyronte jetën e tij. Duke vepruar kështu, ai e bën edhe njohjen me vrasësin, që fati e ka përcaktuar do të marrë atë. Larg nga mjedisi i tij modern urban, Koli papritur e gjen veten në një botë të lashtë të ritualeve të paepur, nga e cila ai nuk është në gjendje ta nxjerrë veten e tij edhe pas kthimit të tij në Tiranë. Me se fudmi per ti shpetuar kesaj hakmarrjeje te gjaksit te vet,ai merr udhen per ne itali,ku edhe humbet jeten ne mbytjen e anijes ku ishte ilegalisht” Koli, student 20-vjecar, fshihet në një fshat malor për t’i shpëtuar një gjakmarrjeje të vjetër. Por shpejt kupton se duhet ti kthehet studimeve dhe jetës së mëparshme në qytet, edhe pse rrezikon të përballet me gjaksin. Pa dashje, ai kthehet në një shembull të marrëdhënies dashuri-urrejtje që ka vendi i vet me traditën. Koli, 22 vjeçar, studion gjuhësi në Universitetin e Tiranës por, sipas kanunit të vjetër të Lek Dukagjinit, mbi të bie hakmarrja për një vrasje që ka kryer gjyshi i tij para 60 vjetësh. Koli merr guximin të udhëtojë drejt fshatit të thellë malor ku jeton familja e cila pretendon të hakmerret ndaj tij. Kryetari i familjes e merr si mik dhe e trajton me bujari. Vrasësi i tij i paracaktuar, një djalë me një fytyrë të pastër e të bukur, është ulur në mes tyre. Kur Koli kërkon pajtim, ai refuzohet. I thonë se është në besë vetëm për tre ditë, pastaj mbi të do të rëndojë përsëri hakmarrja e vjetër. Koli nuk ka zgjidhje tjetër veç të strehohet tek Qazimi dhe i biri Fikja, disa të afërm në një fshat jo shumë larg Tiranës. Fikja është moshatar me Kolin dhe të dy merren vesh shumë mirë. Fikja i gjen Kolit një punë në një lavazh makinash në fshat. Por Koli nuk mund të pranojë që jeta e tij të ndalojë ashtu papritur dhe kur e kupton se prania e tij në fshat i ve në rrezik të tjerët, ai vendos të rrezikojë dhe të kthehet në Tiranë, në Universitet, tek Diana, në jetë…
[like-lock]http://vk.com/video_ext.php?oid=137419690&id=162094252&hash=0dd5f1fe0958e29f [/like-lock]

The SitterKomedi

Nje komedi per nje gjimnazist I cili eshte ne pushim, I eshte mbushur mendja per
Te punuar si kujdestar femijesh, por shume gjera te papritura ndodhin edhe pse ai
Eshte shume I pergatitur.


 
[like-lock]http://veevr.com/embed/jYL65kgS[/like-lock]

Një çift i martuar janë përballur me një vendim të vështirë – për të përmirësuar jetën e fëmijës së tyre duke e zhvendosur në një vend tjetër ose për të qëndruar në Iran dhe të kujdesen për një prind qe ka gjendjen e vështirë  i cili ka Alzheimer.
[like-lock]http://veevr.com/embed/6G5dAJ2lK [/like-lock]
Deri ku do të arrije për të shpëtuar të vetmen gjë që të ka mbetur në këtë botë? Pasi Majkëll, djali i Rebeka Uinston, zhduket në rrethana të dyshimta, ajo do bëjë gjithçka për ta gjetur atë. Beka nuk është vetëm një mama që kërkon fëmijën e saj, por së bashku me të shoqin ajo ka qënë agjente e CIA. Tani, nëse ajo do që ta gjejë djalin të gjallë, do ti duhet të përdorë të gjitha resurset e saja, aftësitë që ka dhe do i duhet të mbështetet në shoqërinë e vjetër që do ti rihapë një palgë të vjetër. Dashuria e një nëne për fëmijën e saj nuk ka kufi…
[like-lock]http://www.ufliq.com/embed-rinc283njlns-500x500.html [/like-lock]
Si psikolog policie punon për të hetuar një person i cili është kërcënuar që të hidhen nga çatia e hotelit Manhattan.
[like-lock]http://veevr.com/embed/xXtbKjL9Ap [/like-lock]
[like-lock]http://veevr.com/embed/71wdsy0rKf [/like-lock]

“Filmi bazohet ne ngjarje te verteta.”


Ne vitin 2002 ushtria e SHBA-se arriti te izoloje nje qenie misterioze ne bazen nentoksore sekrete me emrin Stormhouse. Duke besuar se eshte dicka metafizike, therrasin nje kerkuese fandazmash , te quajturen Hayley (Katie Flynn) qe te mundohet te kontaktoje me te, por ardhja e saj, do te filloje nje zinxhir ndodhish qe do te clirojne qenien, e cila do te beje njerzit te vrapojne per te shpetuar.
[like-lock]http://veevr.com/embed/dsfZcvADf [/like-lock]
Kur një grua e re është sulmuar mizorisht dhe pa dallim nga një bande famëkeqe e udhëhequr nga i dhunshmi Trei, motra e saj 16 vjeçare Kajla dëshiron hakmarrje dhe nuk do të ndalet nga asgjë për ta marrë atë, edhe nëse kjo do të thotë se do të bashkohet me një bandë rivale e udhëhequr nga një vajzë e paqëndrueshme dhe e dëmtuar nga njeriu i urryer Daniele.

83 min - Crime
Stars: Ashley Walters, Lily Loveless and Riann Steele
[like-lock]http://veevr.com/embed/KqPMAWvtWf

 

[/like-lock]
Ndjekim pesëmbëdhjetë vjeçaren Ema, motrën e sajë shtatë vjeçare Sara dhe shoqen e saj të re, Kasandra. Kur Ema rregjistrohet në një organizatë kalërimi, ku të rinjtë mësojnë që të bëjnë numra akrobacie sipër kalit, njeh Kasandrën dhe ndërmjet tyre lind një marrëdhënie e mbushur me sfida fizike dhe psikologjike .Ema bën ç’është e mundur për të mësuar rregullat e lojës. Por kufinjtë tejkalohen. Kështu që Ema nuk mund ti rezistojë ndjenjës intoksikuese të kontrollit absolut.

Missing (2012) Pjesa e Pare

Përktheu : CoLd FiRe™ ft Endrit AbdiaShiko : VEEVRShiko : UFLIQKategoria : Vleresimi i filmit sipas IMDB

6.5


Deri ku do të arrije për të shpëtuar të vetmen gjë që të ka mbetur në këtë botë? Pasi Majkëll, djali i Rebeka Uinston, zhduket në rrethana të dyshimta, ajo do bëjë gjithçka për ta gjetur atë. Beka nuk është vetëm një mama që kërkon fëmijën e saj, por së bashku me të shoqin ajo ka qënë agjente e CIA. Tani, nëse ajo do që ta gjejë djalin të gjallë, do ti duhet të përdorë të gjitha resurset e saja, aftësitë që ka dhe do i duhet të mbështetet në shoqërinë e vjetër që do ti rihapë një palgë të vjetër. Dashuria e një nëne për fëmijën e saj nuk ka kufi…

Shkarko nga rapidshare KETU

Shiko ne Filebox KETU
[like-lock]http://veevr.com/embed/43XbKW12n [/like-lock]

Deri ku do të arrije për të shpëtuar të vetmen gjë që të ka mbetur në këtë botë? Pasi Majkëll, djali i Rebeka Uinston, zhduket në rrethana të dyshimta, ajo do bëjë gjithçka për ta gjetur atë. Beka nuk është vetëm një mama që kërkon fëmijën e saj, por së bashku me të shoqin ajo ka qënë agjente e CIA. Tani, nëse ajo do që ta gjejë djalin të gjallë, do ti duhet të përdorë të gjitha resurset e saja, aftësitë që ka dhe do i duhet të mbështetet në shoqërinë e vjetër që do ti rihapë një palgë të vjetër. Dashuria e një nëne për fëmijën e saj nuk ka kufi…
[like-lock] http://veevr.com/embed/kHQtG4XBA

SHKARKO FILMIN
Depositfile |Wupload |Fileserve |Filefactory |Bitshare |

[/like-lock]
Skenari është i bazuar në historinë e vërtetë të Filipit, një aristokrati miliardier, i cili ka mbetur i paralizuar tërësisht në një aksident me parashutë, ai zgjedh si ndihmësin e tij pesrsonal Drisin, një nga kantiduesit më të pazakontë, një zezak i ri i sapo ka dalë nga burgu nga rrethinat e varfëra të Parisit. Dy botë të ndryshme dhe me gjithë mosmarrveshjet e tyre ndajnë një miqësi vërtetë, komike dhe të fortë, duke na falur të qeshura por dhe emocione të vërteta, me një çështje e cila që në fillim vetëm qesharake nuk duket…
«Të paprekshmit» është një film për miqësinë, gëzimet e jetës dhe hapjen në botë dhe përvoja të ndryshme, akoma dhe pas ndryshimeve të mëdha që të sjell jeta.
Filmi bazohet në histori të vërtetë, dhe tashmë ka korrur një sukses global.
Vetëm në Francë, ka fituar vendin e tretë në Box Office franceze të të gjitha kohërave duke tejkaluar 19 milionë bileta vetëm në 12 javë.
Në Gjermani për tre javët e para ka arritur mbi 1.700.000 bileta. Ndërsa në Belgjikë dhe në Zvicërr ka një sukses po aq të madh duke shitur 800.000 dhe 600.000 bileta respektivisht në 12 javët e para.
Me shume Info: IMDB
[like-lock]http://veevr.com/embed/KfyFfynYf

Shiko: Veevr | Putlocker | OVFile | Movreel | VidBux

Shkarko: RapidShare | Fileserve | Uploaded

Shkarko ne Torrent: 

Torrent  [/like-lock]
Hugo ( FULL HD – Full High Definition ) me titra shqip
I vendosur në vitin 1930-të në Paris, një jetim që jeton në muret e një stacioni hekurudhor është përfshirë në një mister që përfshin babain e tij dhe një robot.
[like-lock]Per te shikuar filmin klikoni "PLAY".
http://www.ufliq.com/embed-m5kc6am59c6h-500x500.html

Shiko Ne: PutLocker | SockShare Veevr | Ovfile  | NowVideo

Shkarko Ne: Rapidshare | Fileserve | Shkarko Direkt

[/like-lock]
Goran dhe Xhulia janë dy të rinj Rus dhe Shqiptare emigrantë të një brezi të dytë në Greqi me prejardhje nga dy botë tërësisht të ndryshme por që i bashkon e njëjta ëndërr : Të munden të largohen nga mjedisi ku janë rritur dhe të hedhin nga vetja të kaluarën e shëmtuar, por edhe ndjenjën e “të huajit” që i ndjek ata gjatë gjithë jetës së tyre. Kur rrugët e tyre do të takohen do të lindë një dashuri e madhe, por para se ata të bëjnë ëndërrat e tyre për një të ardhme, dy botët e tyre do të përplasen duke kërcënuar që të shkatërrojnë atë që ndjejnë për njëri-tjetrin. Do të mundet dashuria e tyre të kapërcejë paragjykimet dhe përplasjet e së kaluarës…

Filmi “Askushi” është një dramë sociale që fitoi Çmimin Audienca në Festivalin Ndërkombëtar të Filmit në vitin 2010. Është një version bashkohor i historisë së shumënjohur mbi dashurinë i William Shekspirit ,”Romeo dhe Xhulieta”.
Në film përdoret një dialekt paksa i rëndë dhe shumë herë fyes nga të dyja palët. Unë jam munduar që të eleminoj dialektin banal duke përdorur fjalë të përafërta në mënyrë që të mos sjell në ekranin tuaj banalitetin e shoqërive rinore që përdorin me njëri-tjetrin. Gjithashtu nuk është nevoja që të ndjeheni të fyer nga ndonjë frazë që është kundrejt vendit tonë apo kundrejt ne shqiptarëve, pasi ashtu si e thashë më lart është një dialekt që përdorin të rinjtë në rrugë sot. Dhe fundja është vetëm një film e asgjë më tepër.

Kliko ketu per nje video-permbajtje te filimt(trailer).
ytrytrryr
http://vk.com/video_ext.php?oid=137419690&id=162073753&hash=ecb19bbdf5e00c39

Linku Tjeter: Veevr

Shkarkoje: Rapidshare

AgneepathAksion, Krim, Drame

Babai I nje djali te ri eshte egzekutuar ne syte e te birit. 15 vjet me voni I biri rikthehet
Per tu hakmarre.

tituityuit

The The O.C:


Ensemble drama revolving around the young adult community of the Orange County, California, area. A street-smart teen winds up in the midst of the high-class society of Newport Beach, sparking something of an "edgier" take on the "Melrose Place" style premise. Watch Below / Shikoje Me Poshte!
http://embed.nowvideo.eu/embed.php?v=0733e7ec974ed&width=600&height=480

The Hunger Games (2012):


Set in a future where the Capitol selects a boy and girl from the twelve districts to fight to the death on live television, Katniss Everdeen volunteers to take her younger sister's place for the latest match. Watch Below / Shikoje Me Poshte!
http://embed.nowvideo.eu/embed.php?v=0733e7ec974ed&width=600&height=480